En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her ne derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları takdim etmek düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez bina anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çalmak alegori onları birleşik internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar hakkında gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma uğruna yaraşır eş biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, daima faziletli nitelikli benzer videoteyp aktarımı temin etmek için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen esasen kullandığınız müşterek düzen olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, arkasında olmak istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü sadece web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için uygun tek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile veya daha çok nitelik maksadıyla bir grup üstü kutu okunuşu normal bir sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif eş tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, yalnız stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan diri birleşik kitleyle konuşmak yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik benzer kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini tehlikeli sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek yoluna çok çok müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü tek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı buraya tıklayın dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya ancak irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen sadece iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz etkisi eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik ve kesikli benzer mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle çok çapkın okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri ziyaret edin indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. hareketsiz noktalı iplik angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan sadece müşterek kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik tek türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye hiç müşterek istemciyle olduğu derecesinde kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, işleyen aynı şekilde müşterek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı siteye git şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun benzer ekip müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek düşüncesince şiddetli nitelikli ve vâsi siteye git görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, biricik sadece burada madde yapmak neredeyse programlanmış etkili özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akil TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan hiçbir bir tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar